MEM2012F25R0T001
DigiKey Part Number
445-MEM2012F25R0T001TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MEM2012F25R0T001CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MEM2012F25R0T001DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MEM2012F25R0T001
Description
FILTER LC(PI) 25MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel 200 mA 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
EDA/CAD Models
MEM2012F25R0T001 Models
Category
Attenuation Value
20dB @ 300MHz ~ 2GHz
Current
200 mA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Voltage - Rated
12V
Technology
LC (Pi)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Center / Cutoff Frequency
25MHz (Cutoff)
Height
0.039" (1.00mm)