MLG0603P15NJT000
DigiKey Part Number
445-7828-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7828-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7828-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P15NJT000
Description
FIXED IND 15NH 250MA 1.2 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 1.2Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG0603P15NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.2Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)