MPZ1005S600CTD25
DigiKey Part Number
445-172882-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172882-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172882-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1005S600CTD25
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0402 4LN
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1.5A 60mOhm
Category
Current Rating (Max)
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
60mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)