YFF31AH2A105MT0Y0N
DigiKey Part Number
445-175375-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175375-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175375-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF31AH2A105MT0Y0N
Description
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 100V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF Feed Through Capacitor 100V 6 A 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Category
Current
6 A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
40dB @ 800kHz ~ 2GHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
1 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
100V