ANT-868-PW-QW
DigiKey Part Number
ANT-868-PW-QW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-PW-QW
Description
RF ANT 868MHZ WHIP STR CAB PAN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Straight Solder Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-868-PW-QW Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
1.9
Series
Gain
1.6dBi
Packaging
Bulk
Features
Cable - 216mm
Termination
Solder
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
3.307" (84.00mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
750MHz ~ 950MHz