ANT-GNFPC-SAHL1100UF
DigiKey Part Number
343-ANT-GNFPC-SAHL1100UF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-GNFPC-SAHL1100UF
Description
ANTENNA GNSS FPC SH L1 13X13 100
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GNSS, GPS Flat Patch MHF, MHF1, U.FL, UMCC Adhesive
Category
Antenna Type
Flat Patch
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Number of Bands
1
Packaging
Bag
VSWR
2
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
Navigation
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Termination
MHF, MHF1, U.FL, UMCC
Frequency (Center/Band)
1.387GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
1.164GHz ~ 1.61GHz