TXM-433-LR_View2
TXM-433-LR
DigiKey Part Number
TXM-433-LR_-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TXM-433-LR
Description
RF TX IC ASK/OOK 433MHZ 8SMD MOD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Transmitter ASK, OOK 433MHz -4dBm ~ 4dBm 10kbps Castellation Antenna 8-SMD Module
Category
Power - Output
-4dBm ~ 4dBm
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Current - Transmitting
8.5mA
Series
Data Interface
Serial
Packaging
Tube
Antenna Connector
Castellation
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
433MHz