55A0111-26-3
DigiKey Part Number
484-55A0111-26-3-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-26-3
Description
HK-UPSTRND26AWG 600V ORANGE FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 19/38 Orange 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket (Insulation) Diameter
0.032" (0.81mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C