Image for 55PC0811-12-30CS2433 is not available
55PC0811-12-30CS2433
DigiKey Part Number
55PC0811-12-30CS2433-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55PC0811-12-30CS2433
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 12AWG O/B
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 37/28 Orange, Black Stripe 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.111" (2.82mm)
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Thickness
0.010" (0.25mm)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
150°C