82A0111-22-2
DigiKey Part Number
82A0111-22-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-22-2
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED 5000'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 154/44 Red 600V 5000' (1524.0m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.043" (1.09mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Spool
Length
5000' (1524.0m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C