82A0112-20-9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
20 AWG Hook-Up Wire 154/42 White 600V
82A0112-20-9
DigiKey Part Number
82A0112-20-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0112-20-9
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 600V WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.053" (1.35mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
150°C