BQ25100YFPR
DigiKey Part Number
296-39931-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-39931-1-ND - Cut Tape (CT)
296-39931-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BQ25100YFPR
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
EDA/CAD Models
BQ25100YFPR Models
Category
Charge Current - Max
250mA
Battery Pack Voltage
4.2V
Voltage - Supply (Max)
6.45V
Operating Temperature
0°C ~ 125°C (TJ)