LMV321M7/NOPB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LMV321M7/NOPB |
Description | IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SC-70-5 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LMV321M7/NOPB Models |
Category | Voltage - Input Offset 1.7 mV |
Mfr | Current - Supply 130µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Output / Channel 160 mA |
Part Status Active | Voltage - Supply Span (Min) 2.7 V |
Amplifier Type | Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V |
Number of Circuits 1 | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Output Type Rail-to-Rail | Mounting Type Surface Mount |
Slew Rate 1V/µs | Package / Case 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
Gain Bandwidth Product 1 MHz | Supplier Device Package SC-70-5 |