LMV321M7X/NOPB
DigiKey Part Number
LMV321M7X/NOPBTR-ND - Tape & Reel (TR)
LMV321M7X/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
LMV321M7X/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMV321M7X/NOPB
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-5
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SC-70-5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMV321M7X/NOPB Models
Category
Voltage - Input Offset
1.7 mV
Mfr
Current - Supply
130µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
2.7 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Output Type
Rail-to-Rail
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Slew Rate
1V/µs
Supplier Device Package
SC-70-5
Gain Bandwidth Product
1 MHz