LMZ13608EVAL/NOPB
DigiKey Part Number
LMZ13608EVAL/NOPB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ13608EVAL/NOPB
Description
EVAL BOARD FOR LMZ13608
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LMZ13608 SIMPLE SWITCHER® 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
1.2V, 2.5V, 3.3V, 5V
Manufacturer
Texas Instruments
Current - Output
8A
Series
Voltage - Input
6V ~ 36V