REF35125QDBVRQ1
DigiKey Part Number
296-REF35125QDBVRQ1TR-ND - Tape & Reel (TR)
296-REF35125QDBVRQ1CT-ND - Cut Tape (CT)
296-REF35125QDBVRQ1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REF35125QDBVRQ1
Description
AUTOMOTIVE, 650-NA QUIESCENT CUR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Series Voltage Reference IC Fixed 1.25V V ±0.05% 10 mA SOT-23-6
Category
Noise - 0.1Hz to 10Hz
3.3ppmp-p
Manufacturer
Texas Instruments
Noise - 10Hz to 10kHz
0.7ppmrms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Input
1.5V ~ 6V
Part Status
Active
Current - Supply
2.9µA
Reference Type
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type
Fixed
Grade
Automotive
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.25V
Qualification
AEC-Q100
Current - Output
10 mA
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±0.05%
Package / Case
SOT-23-6
Temperature Coefficient
15ppm/°C