REF35125YBHR
DigiKey Part Number
296-REF35125YBHRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-REF35125YBHRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-REF35125YBHRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REF35125YBHR
Description
650-NA QUIESCENT CURRENT, 12-PPM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Series Voltage Reference IC Fixed 1.25V V ±0.05% 10 mA 4-DSBGA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
REF35125YBHR Models
Category
Temperature Coefficient
12ppm/°C
Manufacturer
Texas Instruments
Noise - 0.1Hz to 10Hz
3.3ppmp-p
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Noise - 10Hz to 10kHz
0.7ppmrms
Part Status
Active
Voltage - Input
1.5V ~ 6V
Reference Type
Series
Current - Supply
2.6µA
Output Type
Fixed
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.25V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
10 mA
Package / Case
4-XFBGA, DSBGA
Tolerance
±0.05%