REF4132A25DBVR
DigiKey Part Number
296-REF4132A25DBVRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-REF4132A25DBVRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-REF4132A25DBVRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REF4132A25DBVR
Description
IC VREF SERIES 0.05% SOT23-5
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Series Voltage Reference IC Fixed 2.5V V ±0.05% 10 mA SOT-23-5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
REF4132A25DBVR Models
Category
Noise - 0.1Hz to 10Hz
15ppmp-p
Manufacturer
Texas Instruments
Noise - 10Hz to 10kHz
24µVrms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Input
3V ~ 5.5V
Part Status
Active
Current - Supply
100µA
Reference Type
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type
Fixed
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Current - Output
10 mA
Supplier Device Package
SOT-23-5
Tolerance
±0.05%
Base Product Number
Temperature Coefficient
12ppm/°C