SM72295MAX/NOPB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SM72295MAX/NOPB |
Description | IC PHOTO FULL BRIDGE DR 28SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Photovoltaics PMIC 28-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SM72295MAX/NOPB Models |
Category | Voltage - Supply 3V ~ 7V, 8V ~ 14V |
Manufacturer Texas Instruments | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |