SM72295MAX/NOPB
DigiKey Part Number
SM72295MAX/NOPBTR-ND - Tape & Reel (TR)
SM72295MAX/NOPBCT-ND - Cut Tape (CT)
SM72295MAX/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM72295MAX/NOPB
Description
IC PHOTO FULL BRIDGE DR 28SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Photovoltaics PMIC 28-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM72295MAX/NOPB Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Supply
3V ~ 7V, 8V ~ 14V
Manufacturer
Texas Instruments
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)