SN74LVC1G32QDRYRQ1
DigiKey Part Number
296-SN74LVC1G32QDRYRQ1TR-ND - Tape & Reel (TR)
296-SN74LVC1G32QDRYRQ1CT-ND - Cut Tape (CT)
296-SN74LVC1G32QDRYRQ1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN74LVC1G32QDRYRQ1
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP 6SON
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel 6-SON (1.45x1)
EDA/CAD Models
SN74LVC1G32QDRYRQ1 Models
Category
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Mfr
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Series
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.5ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Logic Type
Qualification
AEC-Q100
Number of Circuits
1
Number of Inputs
2
Supplier Device Package
6-SON (1.45x1)
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Package / Case
6-UFDFN
Current - Quiescent (Max)
10 µA
Base Product Number
Current - Output High, Low
32mA, 32mA