SN74LVC3G14DCUTG4
DigiKey Part Number
2156-SN74LVC3G14DCUTG4-296-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN74LVC3G14DCUTG4
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 2.5V
Packaging
Bulk
Input Logic Level - High
1.4V ~ 3.7V
Part Status
Active
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.3ns @ 5V, 50pF
Logic Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width)
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V