THS3001IDGNR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 2 592
Datasheet
Similar
Analog Devices Inc.
In Stock: 9 172
Datasheet
In Stock: 537
In Stock: 454
In Stock: 774
In Stock: 692
In Stock: 830
In Stock: 226
Current Feedback Amplifier 1 Circuit 8-HVSSOP
THS3001IDGNR
DigiKey Part Number
296-12006-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-12006-1-ND - Cut Tape (CT)
296-12006-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THS3001IDGNR
Description
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8HVSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
THS3001IDGNR Models
Category
Voltage - Input Offset
1 mV
Mfr
Current - Supply
6.6mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
120 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
9 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
33 V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Slew Rate
6500V/µs
Mounting Type
Surface Mount
Gain Bandwidth Product
1.75 GHz
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
-3db Bandwidth
420 MHz