TS12A12511DRJR
DigiKey Part Number
296-TS12A12511DRJRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TS12A12511DRJRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TS12A12511DRJRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS12A12511DRJR
Description
IC SWITCH SPDT X 1 5OHM 8SON
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 2:1 5Ohm (Typ) 8-SON (4x4)
EDA/CAD Models
TS12A12511DRJR Models
Category
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
95ns, 50ns
-3db Bandwidth
93MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Charge Injection
26pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
14pF
Switch Circuit
SPDT
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
2:1
Crosstalk
-70dB @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
On-State Resistance (Max)
5Ohm (Typ)
Mounting Type
Surface Mount
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
1Ohm
Package / Case
8-WDFN Exposed Pad
Voltage - Supply, Single (V+)
2.7V ~ 12V
Supplier Device Package
8-SON (4x4)
Voltage - Supply, Dual (V±)
±2.7V ~ 6V