TS12A4515P
DigiKey Part Number
296-21910-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS12A4515P
Description
IC SWITCH SPST-NC X 1 10OHM 8DIP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 1:1 10Ohm 8-PDIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TS12A4515P Models
Category
-3db Bandwidth
520MHz
Manufacturer
Texas Instruments
Charge Injection
-11.5pC
Packaging
Tube
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
7.5pF, 7.5pF
Part Status
Active
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
1nA
Switch Circuit
SPST - NC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
1:1
Mounting Type
Through Hole
Number of Circuits
1
Package / Case
8-DIP (0.300", 7.62mm)
On-State Resistance (Max)
10Ohm
Supplier Device Package
8-PDIP
Voltage - Supply, Single (V+)
2.7V ~ 12V