23BR200KLFTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 23BR200KLFTR |
Description | TRIMMER 200K OHM 0.25W GW TOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 200 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 23BR200KLFTR Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Resistance 200 kOhms | Termination Style Gull Wing |
Power (Watts) 0.25W, 1/4W | Size / Dimension Rectangular - 0.200" x 0.180" Face (5.08mm x 4.57mm) |
Tolerance ±20% | Base Product Number |