MS325R020
DigiKey Part Number
570-MS325R020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS325R020
Description
ICL 5 OHM 25% 20A 31MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 5 Ohms ±25% 20 A 1.220" (31.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
20 A
Series
R @ Current
40 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
1.220" (31.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
5 Ohms