SL1212103
DigiKey Part Number
570-SL1212103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL1212103
Description
ICL 120 OHM 20% 3A 12MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 120 Ohms ±20% 3 A
Category
R @ 25°C
120 Ohms
Manufacturer
Vishay Ametherm
Tolerance
±20%
Series
Current - Steady State Max
3 A
Packaging
Bulk
R @ Current
880 mOhms