SL2230005
DigiKey Part Number
570-SL2230005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL2230005
Description
ICL 30 OHM 20% 5A 22MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 30 Ohms ±20% 5 A 0.866" (22.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
5 A
Series
R @ Current
390 mOhms
Diameter
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
30 Ohms