UXB02070G1002BCU00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UXB02070G1002BCU00 |
Description | RES 10K OHM 1/4W 0.1% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±5ppm/°C |
Series | Operating Temperature -20°C ~ 125°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.098" Dia x 0.248" L (2.50mm x 6.30mm) |