CSC06A0110K0GEK
DigiKey Part Number
CSC10KE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSC06A0110K0GEK
Description
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSC06A0110K0GEK Models
Category
Number of Pins
6
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
6-SIP
Resistance (Ohms)
10k
Supplier Device Package
6-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.590" L x 0.098" W (14.99mm x 2.49mm)
Number of Resistors
5
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C