IHLP2020BZER2R2M01 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP2020BZER2R2M01 |
Description | FIXED IND 2.2UH 4.2A 50.1 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 4.2 A 50.1mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IHLP2020BZER2R2M01 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 50.1mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 39MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 9.5A |