ILBB0603ER221V
DigiKey Part Number
541-ILBB0603ER221VTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-ILBB0603ER221VCT-ND - Cut Tape (CT)
541-ILBB0603ER221VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILBB0603ER221V
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 150mA 300mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ILBB0603ER221V Models
Category
Current Rating (Max)
150mA
Manufacturer
Vishay Dale
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)