ILHB0805ER601V
DigiKey Part Number
541-2302-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2302-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2302-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILHB0805ER601V
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 2A 100mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ILHB0805ER601V Models
Category
Current Rating (Max)
2A
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)