WSLP25124L000FEA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WSLP25124L000FEA |
Description | RES 0.004 OHM 1% 3W 2512 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4 mOhms ±1% 3W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WSLP25124L000FEA Models |
Mfr | Temperature Coefficient ±150ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Ratings AEC-Q200 |
Tolerance | Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
Power (Watts) | Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm) |