BZT52B3V9-E3-08
DigiKey Part Number
BZT52B3V9-E3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZT52B3V9-E3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
BZT52B3V9-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52B3V9-E3-08
Description
DIODE ZENER 3.9V 410MW SOD123
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.9 V 410 mW ±2% Surface Mount SOD-123
Category
Power - Max
410 mW
Mfr
Impedance (Max) (Zzt)
90 Ohms
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package
SOD-123
Tolerance
±2%