Image for SMAJ10CA-E3/5A is not available
SMAJ10CA-E3/5A
DigiKey Part Number
112-SMAJ10CA-E3/5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
112-SMAJ10CA-E3/5ACT-ND - Cut Tape (CT)
112-SMAJ10CA-E3/5ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ10CA-E3/5A
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17V Clamp 23.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V