SMF33A-E3-08
DigiKey Part Number
SMF33A-E3-08TR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF33A-E3-08CT-ND - Cut Tape (CT)
SMF33A-E3-08DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF33A-E3-08
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
53.3V Clamp 3.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Series
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
198pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Package / Case
DO-219AB
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V