V10PL45-M3/86A
DigiKey Part Number
V10PL45-M3/86AGITR-ND - Tape & Reel (TR)
V10PL45-M3/86AGICT-ND - Cut Tape (CT)
V10PL45-M3/86AGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V10PL45-M3/86A
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 6A TO277A
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 45 V 6A Surface Mount TO-277A (SMPC)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
V10PL45-M3/86A Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
520 mV @ 10 A
Mfr
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Series
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 mA @ 45 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Technology
Supplier Device Package
TO-277A (SMPC)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io)
6A