TS4YJ103MR10 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TS4YJ103MR10 |
Description | TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer 1.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TS4YJ103MR10 Models |
Category | Tolerance ±20% |
Manufacturer Vishay Sfernice | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Number of Turns 1.0 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Adjustment Type Top Adjustment |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Resistance 10 kOhms | Termination Style J Lead |
Power (Watts) 0.25W, 1/4W | Size / Dimension Square - 0.197" x 0.197" Face (5.00mm x 5.00mm) |