T55T336M010C0070
DigiKey Part Number
718-2077-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2077-1-ND - Cut Tape (CT)
718-2077-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T55T336M010C0070
Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
45 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric) 70mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T55T336M010C0070 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Vishay Sprague
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
10 V