VJ0603A121GXCAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
120 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603A121GXCAP
DigiKey Part Number
VJ0603A121GXCAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603A121GXCAP
Description
CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603A121GXCAP Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)