VJ1206A101JXECW1BC
DigiKey Part Number
720-VJ1206A101JXECW1BCTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1206A101JXECW1BCCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1206A101JXECW1BCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A101JXECW1BC
Description
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206A101JXECW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%