VJ1206A101JXQCW1BC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ1206A101JXQCW1BC |
Description | CAP CER 100PF 10V C0G/NP0 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 pF ±5% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ1206A101JXQCW1BC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |