VJ1206Y104KXCAT
DigiKey Part Number
720-VJ1206Y104KXCATTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ1206Y104KXCATCT-ND - Cut Tape (CT)
720-VJ1206Y104KXCATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y104KXCAT
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206Y104KXCAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)