1091QM1-24V
DigiKey Part Number
L50181-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1091QM1-24V
Description
LED PNL IND RED QUICK CONNECT
Detailed Description
LED Panel Indicator Red 24V Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
EDA/CAD Models
1091QM1-24V Models
Category
Lens Color
Red
Manufacturer
Visual Communications Company - VCC
Ratings
AC/DC
Series
Voltage
24V
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Lamp Color
Red
Termination Style
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)