Y1121100R000T0L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 Ohms ±0.01% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 2512 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil
Y1121100R000T0L
DigiKey Part Number
Y1121100R000T0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y1121100R000T0L
Description
RES SMD 100OHM 0.01% 1/4W J LEAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
Y1121100R000T0L Models
Temperature Coefficient
±2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)