Y1745100R000Q29R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
100 Ohms ±0.02% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 2512 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil
Y1745100R000Q29R
DigiKey Part Number
Y1745100R000Q29R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y1745100R000Q29R
Description
RES SMD 100OHM 0.02% 1/4W J LEAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
Y1745100R000Q29R Models
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)