SMAJ14CA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMAJ14CA |
Description | TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 23.2V Clamp 17.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SMAJ14CA Models |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A |
Series | Power - Peak Pulse 400W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V (Max) | Package / Case DO-214AC, SMA |
Voltage - Breakdown (Min) 16.4V (Typ) | Supplier Device Package |