ECL30UD03-S
DigiKey Part Number
1470-1209-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECL30UD03-S
Description
AC/DC CONVERTER 5V 12V 30W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 2 Output 5V 12V 85 ~ 264 VAC Input
EDA/CAD Models
ECL30UD03-S Models
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
81%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs
2
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.78" L x 1.57" W x 1.12" H (96.0mm x 40.0mm x 28.5mm)
Voltage - Output 1
5V
Standard Number
Voltage - Output 2
12V
Current - Output 1
3 A
Base Product Number
Current - Output 2
1.3 A